اخبار معاونت

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با تصویب در شورای عالی محیط زیست که هفته گذشته به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد، یک میلیون و ۷۰ هزار هکتار به مساحت مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اضافه شد.

1398/5/1 سه‌شنبه
.
«فهرست سرخ ملی» گونه‌های گیاهی و جانوری تهیه می‌شود

مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی از آغاز به کار تهیه فهرست گونه‌های در معرض تهدید کشور موسوم به «فهرست سرخ ملی» خبر داد.

1398/5/1 سه‌شنبه
.
کشف دو گونه نادر از آبسنگ‌های مرجانی سخت در کیش و هندورابی

در تحقیقات میدانی که توسط پژوهشگران حوزه علوم دریایی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در تیرماه ۹۸ انجام شد، دو گونه نادر آبسنگ‌های مرجانی سخت در محدوده «سمبارون» بین جزایر کیش و هندورابی مشاهده شد.

1398/5/1 سه‌شنبه
.
توقف صدور مجوز جدید اکتشاف و بهره‌برداری معادن طبقه یک و دو در پنج استان

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی معادن، صدور مجوز جدید اکتشاف و بهره‌برداری معادن طبقه یک و دو در پنج استان گیلان، مازندران، گلستان، تهران و البرز به علت حساسیت‌های محیط زیستی این استان‌ها، میزان تخریب محیط‌زیست و آلودگی ناشی از این فعالیت‌ها، متوقف شده است.

1398/4/30 يكشنبه
.
جزئیات مصوبات جلسه اخیر شورای عالی محیط زیست در خصوص ارتقا سطح مناطق چهارگانه

در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در راستای تعیین و تصویب محدوده‌های پیشنهادی برای حفاظت و مدیریت تحت یکی از عناوین مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست، با توجه به تفاهمات سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی و نیاز به تداوم و پایداری حیات وحش، حدود یک میلیون هکتار به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اضافه شود.

1398/4/30 يكشنبه
بيشتر

پروژه های بین المللی

آلبوم تصاوير

بيشتر

پروژه های مطالعاتی